21 Listopad 2018 10:39:53

Niespodzianka dla dzieci wdniu ich święta

1 czerwca 2017 z okazji Dnia Dziecka nauczyciele, personel i rodzice przygotowali dzieciom muzyczno–teatralną niespodziankę. Niespodzianką tą było przedstawienie ,,Rzepka” Juliana Tuwim.

Wszystkie panie, które wzięły udział w inscenizacji znanego wszystkim utworu wykazały się swoimi zdolnościami aktorskimi. Przedstawienie wywołało dużo radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Spektakl był wspaniały. Dzieci były zafascynowane występem i dumne ze swoich wychowawców i rodziców. Oglądały przedstawienie z wielkim zainteresowaniem i mocno oklaskiwały artystów.

Bajka o Kolorowych Jajkach- przdstawienie Wróbelków

Dzieci z grupy wróbelków przygotował dla przedszkolaków z naszego przedszkola niespodziankę -przedstawienie wielkanocne pt. "Bajka o kolorowych jajkach".

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie wcielając się w rolę kolorowych pisanek, kotka, kurki i kurczaczka.

Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało.

Witaj Wiosno

W dniu 21 marca tradycyjnie, jak co roku w naszej placówce obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny, czyli pożegnanie zimy. Wróbelki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach związanych z tematyką pór roku. Było wspólne śpiewanie piosenek oraz tworzenie wiosennego plakatu .Dzieci głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy!” próbowały wystraszyć zimę. Miejmy nadzieję, że naszym przedszkolakom udało się przepędzić zimową aurę!

Dzień Wróbelka- 20 marca 2017

Za nami kolejna przedszkolna uroczystość – Dzień Wróbla, obchodzony hucznie szczególnie w grupie Wróbelków. Dzieci układały „wróbelkowe” puzzle, tańczyły jak ptaszki, przeliczały wróbelki oraz tworzyły wspaniałe prace plastyczne. Poznały też wiele ciekawostek na temat ulubionych skrzydlatych przyjaciół.

Zapraszamy do galerii:)

Żelkowe Szaleństwo Wróbelków 15 marca 2017

„Żelki każdy lubi, żelki każdy zna, a po ich zjedzeniu o swoje ząbki dba!” Wróbelki na słodko uczciły Międzynarodowy Dzień Żelków.

Była to wspaniała okazja do tego, by wspólnie przygotować pyszne, kolorowe żelki. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem mieszały galaretki, które następnie wlewały do słomek. Następnego dnia odbyła się degustacja robaczkowych żelków.

Wróbelki przy okazji tego słodkiego święta utrwaliły wiedze na temat prawidłowego mycia  ząbków, dowiedziały się jak codzienna dieta wpływa na zdrowie zębów i dlaczego należy systematycznie kontrolować stan swojego uzębienia.

Święto to wzbudziło wiele uśmiechu oraz radości wśród przedszkolaków.

Dzień Piegów-1 marca 2017

1 marca przypada Dzień Piegów. W związku z tym grupa „Wróbelków” postanowiła świętować ten miły dzień. Wszyscy nagle zrobili się piegowaci i postanowili policzyć swoje piegi przed lusterkami. Poznaliśmy sympatyczną Pipi Langstrung, która miała mnóstwo piegów oraz piegowatego Pana Kleksa. W tym dniu dzieci brały udział w wielu zabawach ruchowych oraz zabawach matematycznych, ale najważniejszą wartością jaką przyniósł ten dzień było to, że dzieci poznały uroki posiadania piegów i uświadomiły sobie, że nie wygląd człowieka się liczy, ale jego wnętrze.

Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Dnia 27 lutego Wróbelki obchodziły w przedszkolu Dzień Niedźwiedzia Polarnego .Po niedźwiedzich tańcach przy muzyce dzieci rozpoznawały i nazywały sąsiadów misia:) polarnego. Później uważnie wysłuchały kilku ciekawostek z życia niedźwiedzi polarnych, po czym rozpoczęli polowanie na rybki –zabawa z wykorzystaniem magicznego dywanu. Uwieńczeniem Dnia Niedźwiedzia Polarnego było wykonanie pracy plastycznej z wizerunkiem misia.

Baśniowy Bal Karnawałowy

W dniu 24 lutego 2017r. w naszym  Przedszkolu  odbył się bal karnawałowy.

Przedszkolaki  świetnie bawiły się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw  dzieci rozwiązywały zagadki pozostawione przez postacie z bajek i baśni. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały balową salę.

Organizacja balu możliwa była dzięki hojności przedstawicieli  „Stowarzyszenia Kreatywna Szkoła”- Serdecznie dziękujemy!

Koncert pt. "Bal Kapitański"

22 lutego 2017r. wielką niespodziankę sprawiła dzieciom Pani Anna Zulewska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przywidzu. Przyprowadziła niezwykłego gościa: JANDORANa- poetę, kompozytora i pieśniarza.

JANDORAN dostarczył wiele radości i rozrywki dzieciom, które aktywnie uczestniczyły w występie. Zabawie towarzyszył śpiew i taniec!

Pani Dyrektor GOK-u – Dziękujemy!!!