06 Grudzień 2019 07:32:35
Nawigacja
 
BIP
 
Stowarzyszenie
 
Polecamy
 
Przetłumacz stronę
 
Foto chmurka
 
 
Koło Wolontariatu
97 urodziny Jana Pawła II

Wolontariusze Szkolnego koła Caritas postanowili uczcić 97 urodziny naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II i przygotowali montaż   słowno - muzyczny pt. „Lolek z ciszy niepokalanej”. Scenariusz ten pokazuje Karola Wojtyłę, który już jako mały chłopiec doświadczony był przez życie tragicznymi kolejami losu jego najbliższych mamy i brata. Każdy z wolontariuszy znalazł najbardziej odpowiednią rolę dla siebie. Cztery dziewczynki z klasy VI przygotowały plakaty na dekorację sceny, a przede wszystkim same wymyśliły choreografię  do dwóch utworów muzycznych. Przedstawienie pokazaliśmy rodzicom dokładnie 18 maja w dniu urodzin papieża.  Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt że wszystkie piosenki  pomógł przygotować nam szkolny chór pod czujnym okiem Pani Marzeny Bubniak. I w tym momencie co niektóre talenty wokalne ujrzały światło dzienne, ponieważ czwórka dzieci wykonała solo wybrany przez siebie utwór.

                                                                                         Dorota SzwichtenbergKonkurs "Prawdziwe czynić miłosierdzie"

W miesiącu kwietniu uczeń klasy II B gimnazjum Tymoteusz Hagno przystąpił do diecezjalnego konkursu „Prawdziwie czynić miłosierdzie” . Celem konkursu było nagranie filmiku w którym pokazane będą uczynki miłosierdzia. Przy współpracy z Kołem wolontariatu i z udziałem wolontariuszu udało się nagrać filmik w którym pokazane są wszystkie akcje których podjęli się wolontariusze w tym roku szkolnym. Uczniowie podzielili się na grupy i przygotowali siedem sal w których odbywała się prezentacja każdej akcji. Tymek wszystko nagrał, przerobił dodał muzykę i tytuł „Biegniemy pomagać”. Tak gotowy dwuminutowy filmik został wysłany  12 maja do wydziału katechetycznego w Gdańsku. 10 czerwca otrzymaliśmy wiadomość ze Tymoteusz Hagno zdobył pierwsze miejsce. Gratulujemy! Tymoteusz otrzymał  dyplom, książkę oraz  Tablet a nagrody wręczał Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.  

                                                                           Dorota SzwichtenbergAkcje szkolnego Koła Caritas w roku szkolnym 2016/2017

 

 

 1. Akcja charytatywna „Szkoło Pomóż i Ty” sprzedaż cegiełek  dla fundacji na rzecz osób niewidomych i  niepełnosprawnych „Pomóż i TY” . W tym roku zebrane pieniądze przeznaczone były  na pomoc dla Daniela Czerniaka chłopca z dziecięcym  porażeniem mózgowym.

 

 1. XVI  Dzień Papieski „ Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Zbiórka na rzecz funduszu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  

 

 

 1. Akcja „Mikołaje Łączcie się” na rzecz podopiecznych Funduszu dzieci Osieroconych i Domowego Hospicjum dla Dzieci  im. ks. E. Dutkiewicza

Zbiórka środków czystości  i środków pielęgnacyjnych.

 

 1. Akcja charytatywna „Rodzina Rodzinie Boże Narodzenie 2016”

Kiermasz drzewek bożonarodzeniowych i kartek świątecznych w kościołach w Przywidzu Jodłownie i Nowej Wsi Przywidzkiej  zebrana kwota pozwoliła nam na przygotowanie 38 paczek dla najuboższych rodzin z naszej gminy

 

 1. Aktywnie uczestniczyliśmy w bożonarodzeniowym kiermaszu szkolnym 15 XII 2016 w czasie zebrania z rodzicami. Zebrana kwota przeznaczona była na szkolny radiowęzeł.

 

 1.  Pomoc przy stoisku z dekoracjami bożonarodzeniowymi wykonanymi przez panie z  Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

 1. „Czytanie Dzieciom”- uczniowie drugiej klasy gimnazjum sami wybrali  i przygotowali wiersze (stroje, inscenizacje,  dekoracje,  kolorowanki  i słodkie upominki), które przedstawili uczniom klas młodszych i przedszkolakom.

 

 1. „Dzień polskiej Niezapominajki” – festyn rodzinny. Wolontariusze przygotowali i obsługiwali stoisko z ciastami i napojami.

 

 1. Udział w projekcie UNICEF „Wszystkie Kolory Świata” pomoc dla dzieci mieszkających w Angoli. . Już po raz kolejny szyliśmy lalki, które były sprzedawane na kiermaszu.

 

10.  Akcja charytatywna „Rodzina Rodzinie Wielkanoc 2017”. Tym razem zorganizowaliśmy zbiórkę produktów spożywczych i chemicznych, a z zebranych produktów przygotowaliśmy paczki.

 

11.  Udział w akcji „Wyślij Pączka do Afryki”. W Środę Popielcową zorganizowaliśmy zbiórkę do puszek  S.O.S. dla Afryki– Kto ile może! Zebrane pieniążki wysłaliśmy do Fundacji  Kapucyni i Misje.

 

12.  „Po pierwsze dziecko” -  projekt edukacyjny UNICEF. Zapoznaliśmy się z sytuacją dzieci mieszkających w Syrii. Rozmawialiśmy na temat uchodźców i ich sytuacji.

 

13.  Wzięliśmy udział w Diecezjalnym konkursie na filmik o uczynkach miłosierdzia z okazji Roku  św. Brata Alberta. Jeden z uczniów gimnazjum nagrał filmik w którym wolontariusze przedstawili wszystkie nasze akcje, w których wzięliśmy udział w roku szkolnym 2016/2017. Filmik nosił tytuł „Biegniemy Pomagać” i zdobył pierwsze miejsce w tym konkursie.  Szkolne Koło Caritas

W II semestrze przystąpiliśmy do następujących akcji:

 1. Szkolenie wolontariuszy przez liderów szkolnych kół caritas
 2. Projekt Unicef „Mali uczniowie idą do szkoły”- kiermasz książek
 3. Udział w Dniu Polskiej Niezapominajki- stoisko z galaretkami
 4. Kolportaż gazetek Caritas
 5. Przygotowanie montażu słowno- muzycznego z okazji urodzin  Jana Pawła II i roku miłosierdzia.
 6. Wykonanie różańców na Światowe Dni Młodzieży.
 7. Oprawa Mszy św. na zakończenie roku szkolnego.

Zapraszamy do galerii zdjęć!Szkolne Koło Caritas

W tym roku szkolnym 2015/2016 członkowie Koła wolontariatu podjęli decyzję o założeniu Szkolnego Koła Caritas. Przy dużym wsparciu ks. Piotra Lebkuchena w Grudniu otrzymaliśmy Akt powołania Szkolnego Koła Caritas. Delegacja naszego koła odebrała ten akt na Gali Caritasu z rąk Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.

Zapraszamy do galerii zdjęć!Akcje szkolne

AKCJE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

W I semestrze Szkolne Koło Caritas przystąpiło do następujących akcji:

 1. Dzieło Nowego Tysiąclecia -zbiórka pieniężna
 2. Pomoc osobom niepełnosprawnym i  niewidomym zbiórka na rzecz Fundacji „Pomóż i Ty”
 3. Ogólnopolska akcja Góra Grosza
 4. Zbiórka znaczków –pomoc misjonarzom
 5. Akcja charytatywna „Rodzina Rodzinie”- akcja gminna
 6. „Szlachetna Paczka”- pomoc najuboższym

Zapraszamy do galerii zdjęć!Projekt UNICEF " Wszystkie kolory świata"

PROJEKT UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

Pomaganie może być nie tylko pożyteczne ale też przyjemne

Już po raz trzeci  nasza szkoła przystąpiła do projektu "Wszystkie kolory świata ".  Jest to akcja UNICEF która ma na celu zebranie środków na budowę studni w Sudanie. Całe przedsięwzięcie polega na szyciu lalek a następnie na ich sprzedaży.  Udało nam się uszyć 25 laleczek. Wśród uczniów byli tacy, którzy szyli już swoją trzecią lalkę.Niektórzy projektanci lalek tak byli zachwyceni swoim dziełem iż pomimo tego że sami je szyli to później je też kupowali. Wszystkie lalki były wystawione w pokoju nauczycielskim dlatego też kilka  lalek kupili  nauczyciele  dla swoich dzieci i wnuków. Następnie został zorganizowany kiermasz w czasie spotkań z rodzicami i tam zostały sprzedane wszystkie lalki. Uzyskaliśmy kwotę 260 zł. Mamy nadzieję że nasz skromny wkład będzie cenną kropelką wody w studni w Sudanie..

 Opiekun projektu Dorota Szwichtenberg

Zapraszamy do galerii zdjęć!Akcja Charytatywna- Domowe Hospicjum w Przywidzu

AKCJA CHARYTATYWNA - DOMOWE HOSPICJUM W PRZYWIDZU

13 XII 2014 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu aktywnie włączyli się w akcję charytatywną Domowego Hospicjum w Przywidzu. Akcja ta miała na celu zbiórkę funduszy na potrzebny sprzęt dla podopiecznych Domowego Hospicjum.

Chętni uczniowie upiekli pyszne babeczki, które na festynie można było kupic za symboliczną złotówkę. Do naszego Koła dołączył się również Sklepik Szkolny, który zafundował  napoje. Wszystkie fundusze uzyskane ze sprzedaży babeczek i napojów przekazaliśmy na ręce organizatorów. Mamy nadzieję że choc skromny, ale bardzo aktywny wkład naszego Koła Wolontariatu pomógł Domowemu Hospicjum.

Zapraszamy do galerii zdjęćDziałalność w roku szkolnym 2013/2014