06 Grudzień 2019 07:32:41
Nawigacja
 
BIP
 
Stowarzyszenie
 
Polecamy
 
Przetłumacz stronę
 
Foto chmurka
 
 
Projekty unijne i inne
Projekt WF z klasą

PROJEKT WF Z KLASĄ

            Nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły na początku roku szkolnego 2015/2016 zapoznali się z intencją programu WF z klasą i po konsultacji z uczniami i Dyrekcją Szkoły, podjęto decyzję o przystąpieniu do realizacji założeń programowych i zarejestrowaniu szkoły.  Dnia 21 października 2015r. na apelu porządkowym, koordynator projektu p. J. Żabińska oficjalnie przekazała informację o przystąpieniu do programu. Szczegółowo omówiła pierwsze obowiązkowe zadnie, czyli Sportowy Okrągły Stół.   Poinformowała także o utworzonym blogu szkoły blogiceo.nq.pl/sportakus/ i terminie realizacji SOS. Tego samego dnia na szkolnych korytarzach pojawiły się gazetki z emblematem projektu i zapowiedź debaty.

            W tygodniu poprzedzającym debatę wszystkie klasy SP IV-VI pod kierunkiem swoich nauczycieli wychowania fizycznego poświęciły jedną godzinę WF na przygotowanie się do dyskusji. Na tym etapie uczniowie pracowali w grupach, a następnie liderzy zespołów przedstawiali wypracowane opinie i wnioski. Dzięki temu zarówno nauczyciele jak i uczniowie mieli już pewne wyobrażenie tego, jak może przebiegać oficjalna debata.  Wcześniej przemyślane opinie i wypracowane pomysły mogli uczniowie przedstawić całej społeczności szkolnej.

            SOS  odbył się 3 listopada 2015r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej ZS w Przywidzu. Nauczyciele wychowania fizycznego zaprosili na debatę Dyrekcję Szkoły, nauczycieli innych przedmiotów i oczywiście uczniów, którzy tego dnia mieli nieograniczoną możliwość wypowiadania się o WF-ie.  W sumie w dyskusji wzięło udział 70 uczniów z klas IV - VI SP. Po powitaniu przybyłych uczestników SOS przez koordynator projektu p. J. Żabińsksą, debatę oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor Katarzyna Sprusik - Olszewska. Swoim przemówieniem  Pani Dyrektor zmotywowała uczestników do aktywnych i owocnych obrad.

            Następnie koordynator, aby przybliżyć charakter podjętej inicjatywy i skłonić zainteresowanych do dyskusji, przedstawiła krótką prezentację z dotychczasowej działalności, wynikającej z programu WF z klasą. Przedstawiona prezentacja pozwoliła odnieść wrażenie, że program WF z klasą to nie nudne dyskusje, nie statystyki w liczbach, ale przede wszystkim szczere i konstruktywne intencje na rzecz udoskonalania zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. Okazuje się bowiem, że Sportowy Okrągły Stół pozwala promować WF, podnosić jego jakość i atrakcyjność, nieustannie udoskonalać przebieg tych zajęć jak również wychodzić na przeciw oczekiwaniom samych zainteresowanych, czyli uczniów.

            Za realizację SOS byli odpowiedzialni wszyscy nauczyciele wf: Pan P. Olczak odpowiadał za oprawę techniczną, zdjęcia oraz film video. Sekretarzem była Pani A. Gąsiorowska, która skrupulatnie notowała przebieg debaty. Samą debatę poprowadził Pan Z. Jakusz -Gostomski.

Profesjonalne przygotowanie wszystkich nauczycieli sprawiło ,że cel debaty został osiągnięty w 100%!

            Wszyscy uczniowie podczas debaty mieli możliwość zabrania głosu i wyrażenia swojej opinii o WF-ie. Uczniowie w czasie trwania Sportowego Okrągłego Stołu wyrażali swoje zdanie na temat ulubionych zajęć z WF-u, o przeszkodach, które powodują, że WF nie zawsze trafia w ich preferencje, oraz o tym co należałoby zrobić aby lekcja WF-u była dla nich bardziej atrakcyjna. Debata wykazała, że zdecydowana większość uczniów z klas IV-VI lubi swoje zajęcia z wychowania fizycznego.

Na pytanie : Za co lubicie WF? Odpowiadali:

- bo rozwija umiejętności sportowe;

- bo jest dużo atrakcyjnych gier i zabaw;

- bo to najlepszy przedmiot, który daje nam dużo radości i zabawy;

- bo nie musimy pisać w zeszycie:))

-za wszystko!!

- bo mamy fajnych nauczycieli;

- bo nauczyciele czasami biorą pod uwagę inwencję uczniów;

 Większość uważała też, że to dla nich najważniejsze zajęcia w szkole. Duża część uczniów potrafiła również uzasadnić wpływ wzmożonej aktywności ruchowej na zdrowie i sprawność fizyczną.

            Tylko nieliczni uczniowie wyrazili opinię, że WF w szkole to dla nich mało przyjemne zajęcia, a jako uzasadnienie tej tezy, wymieniali głównie:

- ćwiczenia wytrzymałościowe  m.in. biegi długie;  

- lekcje na korytarzu;

- zbyt dużo ćwiczeń technicznych na lekcji, za mało gry;

- zajęcia koedukacyjne;

- kary dyscyplinujące za złe zachowanie np. pompki, przysiady, wykluczenie z gry;

- mało gry w piłkę nożną;

            Na pytanie: Jakie macie pomysły na lepsze i ciekawsze lekcje WF w naszej szkole?

Padały m.in. następujące odpowiedzi:

- więcej wyjazdów rekreacyjnych( do parku trampolin, aqua parku, na lodowisko);

- samoobrona na zajęciach pozalekcyjnych;

- powołanie zespołu cheerleaders;

- podział grup na wf wg płci;

            Po podsumowaniu debaty uczniowie w ramach programu WF z klasą, mieli do wyboru zadania z palety proponowanych zagadnień przez CEO. Wychowankowie w wyniku głosowania wybrali jako zadanie do wyboru w I semestrze -WF dla dziewczyn, natomiast w II semestrze - Lekcje poza szkołą.

            SOS był dla nas bardzo ciekawym i nowym doświadczeniem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że podjęliśmy się realizacji projektu WF z klasą. Dziękujemy uczniom za każdą opinię, a zwłaszcza negatywną, bo to ona zmotywuje nas do działania, do poprawienia tego co nie funkcjonuje najlepiej. Będziemy wprowadzać propozycje uczniów i dążyć przy ich pomocy do wymarzonej lekcji WF.Modernizacja oddziału przedszkolnego

            Oddziały przedszkolne trzylatków, czterolatków oraz dwa oddziały „zerówki”

w Zespole Szkół w Przywidzu rozpoczną nowy rok szkolny 2014/2015 w pięknie odnowionych, kolorowych i bogato wyposażonych salach. W czterech pomieszczeniach znajdują się sprzęty audiowizualne, tablice interaktywne, laptopy, aparaty fotograficzne, stoliki oraz krzesełka, nowe gry edukacyjne i zabawki do kącików tematycznych,.

            Oddziały przedszkolne po zajęciach będą mogły wyjść na świeże powietrze i rozwijać sprawność fizyczną na nowym placu zabaw.

            To wspaniałe wyposażenie znalazło się w szkole ze środków Unii Europejskiej Projekt Systemowy „ Modernizacja oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych przy szkołach podstawowych” zrealizowany przy wsparciu marszałka Województwa Pomorskiego, pozyskanych dzięki organowi prowadzącemu szkołę, którym jest Urząd Gminy w Przywidzu.

Zapraszamy do galerii zdjęć!Prezentacja prac konkursowych Projektu Pomorskie -dobry kurs na edukację.

W dniu 28.05.2014 r. odbyła się prezentacja prac konkursowych.Projekt Pomorskie dobry kurs na edukację.

W ramach projektu „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie” grupa uczniów klasy V realizująca temat Pyszne rybki są w Bałtyku.Projekt" Pomorskie dobry kurs na edukację "

W dniu 15 maja wybraliśmy się do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku na warsztaty edukacyjne w ramach projektu „ Pomorskie – dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie”

 

 ZŁAP WIATR W POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY

Z dumą informujemy ,że Zespół Szkół zakwalifikowała się do projektu: " Pomorskie-dobry kurs na edukację. Kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów w regionie poprzez edukację morską ZŁAP WIATR W POMORSKIE ŻAGLE WIEDZY"Szkoła równych szans - zajęcia

Indywidualizacja zajęć w ramach projektu " Szkoła Równych Szans'Hala sportowa

Mieszkańcy Gminy Przywidz czekali wiele lat na powstanie hali widowiskowo-sportowej."Modernizacja oddziałów przedszkolnych"

W najbliższym czasie cztery sale oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół w Przywidzu przy ulicy Cisowej 12 zostaną gruntownie zmodernizowane.