21 Listopad 2018 10:40:17

PaT
II Pomorski Przystanek PaT w Sztumie

W dniach 9-11 kwietnia 2015 r. uczniowie klas policyjnych I A i II A oraz PaTPORT Gimnazjum w Przywidzu wzięli udział w II Pomorskim Przystanku PaT w Sztumie.

Okiem PaTowicza

Dnia 10  kwietnia 2015 r. odbył się II Pomorski Przystanek PaT w Sztumie. Wrażenia są niesamowite! Było bardzo dużo atrakcji, emocje nie do zapomnienia. Każdy na pewno zapamięta to na długo i pozytywnie! Noce nieprzespane, ale nie na marne, bo zawsze działo się coś ciekawego.

Profilaktyka a Ty, w skrócie PaT to ważna sprawa dla wszystkich młodych ludzi. Powinniśmy brać udział w każdych warsztatach i wyjazdach, wówczas na pewno każdy będzie miał wiele miłych wspomnień!

Wiktoria Mielewczyk- PaTPORT

PaTPORT w Przywidzu otwarty!

20 marca 2015 r.  w Przywidzu w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta premiera spektaklu profilaktyczno-edukacyjnego „Sekret”, poprzedzona przygotowaniami, które rozpoczęły się PaTuliskiem 13 marca 2015r. O godzinie 16 uczniowie Zespołu Szkół      w Przywidzu rozpoczęli próbę rozgrzewką, którą poprowadził Dawid Kolbusz i Weronika Pietrzak-uczniowie klasy policyjnej- ćwiczenia pomogły grupie w integracji. Po godz.18 radości i uśmiechom nie było końca- do Przywidza dotarł Mikołaj Gajda wraz ze swoim zespołem. Próby nabrały rozpędu i choć początkowo trudno było uwierzyć, że możliwe jest dobre przygotowanie „Sekretu” w jedną noc z jedenastoma osobami, to determinacja, chęć pracy i uczenia się od innych, zapał oraz radość ze wspólnego działania sprawiły, że udało się!

Na uroczystej premierze spektaklu ‘Sekret” w Przywidzu obecni  byli: pan wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski wraz z wice wójtem, Dyrektor Zespołu Szkół w Przywidzu           p. Katarzyna Sprusik- Olszewska, Prezes Stowarzyszenia „Kreatywna Szkoła” p. Michał Jasiński, dyrektor GOK p. Janusz Jaromin, Dyrektor GOPS Przywidz p. Katarzyna Mytych, przedstawiciel gdańskiego oddziału Kuratorium Oświaty, Dyrektor SP Pomlewo p. Michał Olejnik, Dyrektor Zespołu Szkół w Ostaszewie p. Alcja Redlicka, przedstawiciele Policji Komedy Wojewódzkiej Policji kom. Magdalena Falkowska, Komendy Powiatowej Policji         w Pruszczu Gdańskim oraz Komisariatu w Kolbudach asp.szt. Karzysztof Łusiak i mł.asp. Jacek Kostuch oraz  Pomorski Lider PaT  Mikołaj Gajda z Zespołem. Gościem honorowym był pan insp. Grzegorz Jach-twórca programu PaT-wraz z Impresariatem: p. Moniką Kaiser- Maciejczyk i p. Grzegorzem Utnikiem. Dzięki obecności pana Grzegorza uczniowie klas I-III wzięli udział w programie PaT/M. Łez wzruszenia nie brakowało! „Sekret” poruszył serca i wzbudził refleksję u osób dorosłych, ale przede wszystkim u młodzieży!

Niezwykle podniosłą chwilą był moment wyboru Kapitana PaTPORTu, którym został Dawid Kolbusz oraz przekazanie flagi PaT. I ponownie pojawiły  łzy radości oraz uśmiechy, przytulanie, gratulacje, odśpiewanie hymnu PaT!

Po tak wielu wzruszeniach chwilą odpoczynku był wspólny posiłek czekający na wszystkich gości i PaTowiczów w Zespole Szkół w Przywidzu.

Ostatnim punktem wizyty pana Grzegorza w Przywidzu było spotkanie z młodzieżą PaTPORTU: Dawidem, Weroniką D., Wiktorią, Marysią, Kasią ,Weroniką P, Klaudią, Weroniką K., Oliwią, Olą , Maćkiem. Dla młodzieży było to niezwykłe i niecodzienne wydarzenie za które są ogromnie wdzięczni!

sEkspert PaT- Aleksandra Gehrke

Spotkanie koordynatorów PaT- Tczew

29 listopada 2014 r. w Tczewie odbyło się spotkanie koordynatorów programu PaT,  prowadzone przez jego założyciela-  insp. Grzegorza Jacha.

Wigilia PaT

Wigila PaT

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!