21 Listopad 2018 10:40:36

Parasolki na Dzień Seniora

Pieśni Patriotyczne

Powstanie Drużyny Harcerskiej

W roku szkolnym 2015/2016 powstało w naszym ZS w Przywidzu harcerstwo. Pani dyrektor bardzo nalegała, aby dzieci, które tak pięknie funkcjonowały w grupie zuchów mogły kontynuować przynależność do ZHP.

Pani Ewa Bradtke- nauczyciel ZS w Przywidzu, dawna harcerka zgodziła się poprowadzić drużynę harcerską w naszej szkole ku ogromnej radości dzieciaków. Nabór do drużyny rozpoczął się w październiku 2015 roku. Obecnie w drużynie działa 25 uczniów Szkoły Podstawowej. Uczniowie rozpoczęli próbę na harcerza i harcerkę. Pomyślne wykonanie zadań próby zakończy się przyrzeczeniem harcerskim. Drużyna pracuje zgodnie z metodyką harcerską. Poznaje historię, symbolikę obrzędowość i zwyczaje harcerskie. Włącza się w życie szkoły i gminy: udział w WOSP, dekoracje okolicznościowe w szkole, kiermasz świąteczny, występy artystyczne na apelach.
Zapraszamy do galerii poznaj nas !