19 Listopad 2019 08:42:21
Nawigacja
 
BIP
 
Stowarzyszenie
 
Polecamy
 
Przetłumacz stronę
 
Foto chmurka
 
 
Wycieczka do Berlina

WYCIECZKA DO BERLINA I NA TROPIKALNĄ WYSPĘ 05.06. - 08.06.2017

            W poniedziałek (05.06.2017) uczniowie klas: 5a, 6a, 6b i 1c Gim wraz z wychowawcami: E. Kozuń, E. Bradtke, S. Frycze i A. Sokołowską wyrszyli o 8.00 na wycieczkę do Berlina i na Tropikalną Wyspę. Pierwszy dzień wycieczki spędziliśmy w Szczecinie. Po sześciogodzinnej podróży autokarem wszyscy uczestnicy wycieczki zjedli pyszny obiad w szczecińskiej kantynie w centrum miasta. Po posiłku zakwaterowaliśmy się w Schronisku Młodzieżowym i wyruszyliśmy z przewodnikiem na spacer po mieście. Widzieliśmy m.in: Zamek Książąt Pomorskich, Pomnik Ofiar Grudnia 1970, Pomnik Marynarza Sternika      i Pomnik Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Centrum Handlowego po drobne zakupy i lody!!!

We wtorek pojechaliśmy do Berlina i poznaliśmy najważniejsze punkty tej pięknej metropolii współczesnej Europy: Alexanderplatz, Sony Center, Brandenburger Tor, Fernsehturm, Reichstag, Berlinermauer, Checkpoint Charlie, Potsdamer Platz, Museumsinsel, najpiękniejszy plac w Berlinie - Gendarmenmarkt oraz Bulwar Kurfurstendamm - elegancki bulwar handlowy.

Oczywiście był też czas na zakupienie pamiątek, zrobienie zdjęć i drobne zakupy oraz kawę ( dla opiekunów) i lody dla wszystkich !!!

Wieczorem zjedliśmy obiadokolację w jednej z berlińskich restauracji. Około 22.00  dojechaliśmy na nocleg do Słubic.

Po wielkim chodzeniu i zwiedzaniu, czas na relaks!!!  Czeka na nas Tropikalna Wyspa ze wszyskimi atrakcjami: zjeżdżalnie, ciepła woda w basenach i wspaniała roślinność. Wszyscy czekali na ten punkt programu z utęsknieniem.

Spędziliśmy na wyspie 7 godzin - dla niektórych stanowczo za mało.... .  Co dobre, szybko się kończy. O 19.00 wszyscy siedzieliśmy w autobusie i jechaliśmy na obiadokolację do Słubic. Najedzeni i pełni nowych przeżyć i wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Przywidza. O 4.30 dojechaliśmy szczęliwie na miejsce, gdzie czekali już kochani rodzice.

  Organizator wycieczki:

   Anna Sokołowska

Zapraszamy do galerii zdjęć!


Powrót