19 Listopad 2019 08:43:04

IVPomorski Dzień Otwarty dla klas o profilu policyjnym

Dnia 9.06.2017 r. uczniowie z  klas o profilu  policyjnym wraz z wychowawcami  uczestniczyli w IV Pomorskim Dniu Otwartym dla klas o profilu policyjnym, który zorganizowany został przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.Uroczystość Patronatem Honorowym objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.
    Celem tej inicjatywy było kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji oraz podmiotów współpracujących w zakresie bezpieczeństwa.
    W ramach przybliżenia specyfiki pracy Policji, uczniowie wzięli udział w pokazie pirotechnicznym przygotowanym przez Samodzielny Pododdzaił Antyterrorystyczny Policji w Gdańsku i pokazie przygotowanym przez przewodników psów służbowych.Uczniowie mogli obejrzeć pojazdy służbowe będące na wyposażeniu Policji.
    Uroczystość uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Łapalic oraz Młodzieżowego Zespołu Rockowego "Czarodzieje z Kaszub".